Metāla katli un pannas tiek ražotas no nerūsējošā tērauda, jo tas ir īpaši izturīgs pret rūsēšanu, ir viegli tīrāms un higieniski drošs.
Atkarībā no lietošanas apstākļiem jebkurš materiāls, ieskaitot nerūsējošo tēraudu, iespaidojas no mikro strukturālām pārmaiņām, kas var novest pie plankumu rašanās. Šie plankumi var būt dažāda izskata – gan metāliskas nokrāsas, gan bālas krāsas, tas atkarīgs no tā, kas šos plankumus ir radījis
Šie plankumi rodas tērauda daļiņām atdaloties no tīrāmās birstītes (piemēram, metāla švammītes), kas paliek uz katla virsmas un slapjuma un ūdens vārīšanās laikā. Tas viegli rada plankumus uz katla virsmas, taču produkti nezaudē savas funkcionālās īpašības un tas neiespaido kalpošanas laiku.
Dažādi plankumi, kas rodas uz nerūsējošā tērauda produktiem un variē starp dzeltenu un zilu nokrāsu, ir pārsvarā radušies pārmērīga karstuma ietekmē un plankuma krāsa ir atkarīga no sasniegtās temperatūras un citiem apstākļiem. Šī krāsas maiņa rodas no mikro strukturālām progresējošām pārmaiņām uz nerusējošā tērauda virsējās kārtas saskarē ar gaisu, attīstās temperatūrai paaugstinoties.

Oficiālais izplatītājs:
Arkolat Sia
Mūkusalas 72B, Rīga
LV- 1004
Tālr: +371 67605430
Fakss: +371 67605431
Epasts: info@arkolat.lv
www.arkolat.lv